Workhub Plaza Kat:3 Ümraniye / İstanbul
+90 262 644 04 11

Geniş Alan Tersine Mühendisliği

Reverse Engineering

3D Lazer tarama yapılarak büyük ölçekli fabrikalar, petrokimya tesisleri veya bu tür binalar için 3D Lazer Tarama, mevcut statik ve dinamik proses ekipmanları ve bileşenleri (doldurma ve boşaltma) ve pompalar, borular, saha enstrümantasyonu ve kontrol sistemleri gibi ana ve yardımcı ekipmanlar için taranır. Birincil elemanların yanı sıra vanalar, aktüatörler, vericiler, ölçüm aletleri ve sensörler gibi tüm ikincil elemanlar dahildir. Oluşturulan nokta bulutu verisi, ölçüm, rölöve çizimleri, 3D Modelleme veya analiz servisleri için kullandığımız ana girdi dosyasıdır.

Teklif Alın
Geniş Alan Tersine Mühendislik

CAD Modelleme

Endüstriyel tesisler için ve özellikle proses ve imalat endüstrisi için 3D CAD Modelleme uzun vadede ekonomik yaşam döngüsünde artık bir zorunluluktur. Tersine mühendislik ile tesisinizin “Dijital İkizi”, veya ürettiğiniz ürünlerin, ekipman ve enstrümantasyonun kesin vektör ölçümleriyle tüm görünür ayrıntılara sahip olacaktır. Tesislerde görünür enstrümanlar, sensörler, valfler, flanşlar gibi detaylar dahil olmak üzere tüm birincil ve ikincil seviye ekipmanları ve merkezi kontrol ünitelerini içerir. İstenen Ayrıntı Seviyesi ihtiyaçlarınıza göre LOD 200 ile LOD 500 arasında değişir ve buna göre teslim edebiliriz. Siyah beyaz veya renkli dokusal çıktılar sadece sizin seçiminize bağlıdır.

Teklif Alın
Geniş Alan Tersine Mühendislik

Mühendislik Analizleri

Tasarım verileri ile lazer tarama verilerini örtüştürerek karşılaştırmalı renkli ölçüm raporu alabilir veya parça doğrulama için ölçüm hizmeti talep edebilirsiniz. Ancak, orijinal geometriye karşı deformasyonları da sorgulayabilirsiniz. Büyük ebatta NDT analizinizi desteklemek için çalışmalar talep edebilirsiniz. Bunun yanında münferit parçalar için ihtiyaca göre GDT Analizi yapabilmekteyiz. Ek olarak aşağıdaki analizleri talebiniz doğrultusunda çalışabiliriz: • Akışkanlar dinamiği analizleri • Sonlu elemanlar analizleri • Boru stres analizleri • Makina & ekipman stres analizleri • Eksen analizleri • Hacim hesaplamaları • Boyutsal ölçü hesaplamaları

Toplantı Talebi

Geniş Alan Tersine Mühendisliği
Nedir?

Geniş alan tersine mühendislik yöntemi ile büyük ölçekli fabrikalar, petrokimya tesisleri, ve büyük ölçekli tesisleri için 3D Lazer Tarama, mevcut statik ve dinamik proses ekipmanları ve bileşenleri (doldurma ve boşaltma) ve pompalar, borular, saha enstrümantasyonu ve kontrol sistemleri gibi ana ve yardımcı ekipmanlar için lazer tarama ve CAD modelleme hizmetinin bütününe verilen addır.

Toplantı Talebi İletişim

Geniş Alan Tersine Mühendislik Hizmeti

Toplantı Talebi

Geniş Alan Tersine Mühendisliği ihtiyaçlarınız için toplantı talebi butonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.