Workhub Plaza Kat:3 Ümraniye / İstanbul
+90 262 644 04 11

3D Baskı

3 Boyutlu Baskı

3D baskı hizmeti alabilmek için .STL formatında 3 boyutlu modelinizin olması gerekir. 3D modeliniz yoksa da sıkıntı değil, hem modelleme hem de baskı için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Teklif Alın

3D Baskı Hizmeti

Üstün Kalitede
Hızlı ve Fonksiyonel
3D Baskı

İstediğiniz malzeme istediğiniz renk istediğiniz desenle hatta dilerseniz mükemmel bir yüzey kalitesi ile 3D modelinizi hayata geçirebiliriz. Zebra Proje, 3 Boyutlu Baskı hizmeti verilmesini sağlayan çeşitli 3D yazıcı teknolojilerini bünyesinde barındırır. Güçlü ve profesyonel ardıl işlem ya da 3d printing post processing ekibi ile görselliği yüksek 3 boyutlu baskı hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Teklif Alın

3D Baskı Fiyat

3D Baskıda
Uygun Maliyet
Yüksek Kalite

Parçanın geometrisi, malzemesi, istenilen ardıl işlem uygulamaları ve parçanın boyutu 3 boyutlu baskı fiyat konusunda etkilidir. Kullanılan malzeme ve malzemenin kalitesi çok büyük etkendir. Üstün mühendislik malzemelerinin ısı dayanımı, sızdırmazlık gibi farklı özellikleri olduğu için fiyatları daha yüksektir. Bunun dışında malzeme açısından fiyatı daha uygun olabilir.

İletişim

3D Baskı
Nedir?

3D Baskı, 3 boyutlu baskı ya da prototip üretimi, bu terimlerin hepsini bilgisayarda 3 boyutlu modellenen unsurların somut fiziksel ürünlere dönüştürebildiğimiz imalat yöntemi için kullanıyoruz. 3D Yazıcılara gönderilen 3d modellerin filament, toz ya da reçine malzeme ile katman katman üretilmesine 3D baskı, katmanlı imalat ya da eklemeli imalat denir. İngilizce karşılığında 3D printing ya da additive manufacturing olarak geçmektedir.

Toplantı Talebi İletişim

3D Printing | Additive Manufacturing

Zebra Proje

3D Print

3 boyutlu baskı veya eklemeli üretim, dijital bir üç boyutlu dosyadan katı nesneler yapma sürecidir. 3 boyutlu baskı bir ürünün üretilmesi, 3 boyutlu yazıcıda katman katman imal edilmesiyle gerçekleşir. Bu katmanların her biri, ürünün ince dilimlenmiş bir kesiti olarak görülebilir. 3 boyutlu baskı, geleneksel üretim yöntemlerinden daha az malzeme kullanarak karmaşık şekilli parçalar üretmenizi sağlar. 3D baskının arkasındaki en temel, farklılaştırıcı ilke, bunun bir eklemeli üretim süreci olmasıdır. Ve bu gerçekten de anahtardır çünkü 3D baskı, parçaları mm’nin altında katmanlar halinde katmanlar halinde oluşturan ileri teknolojiye dayalı, radikal olarak farklı bir üretim yöntemidir. Bu, diğer mevcut geleneksel üretim tekniklerinden temel olarak farklıdır.

Birçok uygulama için geleneksel tasarım ve üretim süreçleri, pahalı aletler, fikstürler ve karmaşık parçalar için montaj ihtiyacı dahil olmak üzere bir dizi kabul edilemez kısıtlamalar getirir. Ek olarak, cnc gibi eksiltici üretim süreçleri, orijinal malzeme bloğunun %90’a kadarının boşa gitmesine neden olabilir. Buna karşılık, 3 boyutlu baskı, kullanılan teknolojiye bağlı olarak çeşitli şekillerde katman katman malzeme ekleyerek doğrudan nesneler oluşturma işlemidir. 3 boyutlu baskının arkasındaki ideolojiyi basitleştirmek, kavramı hala anlamaya çalışan herkes için Lego bloklarıyla otomatik olarak bir şeyler inşa etme sürecine benzetilebilir.

Farklı 3D yazıcı türlerinin her biri, farklı yollarla farklı malzemeleri işleyen farklı bir teknoloji kullanır. Malzemeler ve uygulamalar açısından 3 boyutlu baskının en temel sınırlamalarından birinin ‘herkese uyan tek bir çözüm’ olmaması olduğunu anlamak önemlidir. Örneğin, bazı 3D yazıcılar, tozun katmanlarını tanımlanan şekilde sinterlemek/ergitmek/birleştirmek için bir ışık/ısı kaynağı kullanan toz malzemeleri (naylon, plastik, seramik, metal) işler. Diğerleri polimer reçine malzemelerini işler ve reçineyi ultra ince tabakalar halinde katılaştırmak için yine bir ışık/lazer kullanır. İnce damlacıkların püskürtülmesi, 2D mürekkep püskürtmeli baskıyı andıran, ancak mürekkebe üstün malzemeler ve katmanları sabitlemek için bir bağlayıcı içeren başka bir 3 boyutlu baskı teknolojisi vardır. Belki de en yaygın ve en kolay tanınan süreç FDM’dir ve bu, giriş seviyesi 3D yazıcıların çoğunluğu tarafından kullanılan süreçtir. Bu işlem, genellikle PLA veya ABS olmak üzere plastikleri ekstrüde eder, parçalar doğrudan yazdırılabildiğinden, genellikle yerleşik işlevsellik ve montaj ihtiyacını ortadan kaldıran çok ayrıntılı ve karmaşık nesneler üretmek mümkündür.

Toplantı Talebi

3 Boyutlu Baskı ihtiyaçlarınız için toplantı talebi butonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.