Workhub Plaza Kat:3 Ümraniye / İstanbul
+90 262 644 04 11

Gemi & Yat

Gemi ve Yat Tersine Mühendisliği

Zebra Proje, gemi sahipleri ve tersanelerin ihtiyaç duyduğu 3D lazer tarama hizmeti ile CAD modelleme hizmeti vermektedir. Geminin nerede olduğundan bağımsız, liman ve tersanelerde mobil 3D lazer tarama ve CAD modelleme hizmetlerini kusursuz bir şekilde müşterilere sunulur.

Teklif Alın

Denizcilik Sektöründe
Tersine Mühendislik

Denizcilik sektöründe tersine mühendislik genellikle mevcut gemi tasarımlarının analizi veya gemi bileşenlerinin optimize edilmesi amacıyla kullanılır. Örneğin, bir gemi inşa eden firma, rekabetçi olmak veya mevcut tasarımı iyileştirmek amacıyla rakip gemi modellerini tersine mühendislik yöntemleriyle analiz edebilir. Aynı şekilde, gemi parçalarının veya sistemlerinin işleyişini anlamak için de tersine mühendislik yapılabilir.

Diğer yandan, askeri amaçlı modernizasyon çalışmalarında tersine mühendislik yöntemine sıklıkla başvurulur. Gelişen teknolojik sistemlerin adaptasyonu ve olası tehdit unsurlarını bertaraf edebilmek için su üstü ve su altı gemiler yazılım ve donanım olarak modernize edilir. Hali hazırda kullanılan gemilerin tasarım yöntemleri günümüze kıyasla daha eski metotlar ile tasarlandığı için, günümüz 3D mühendislik yazılımlarına adapte edilmesi oldukça zordur. 3D lazer tarama ve CAD modelleme teknolojilerini kullanarak, gemilerin mevcut geometrileri hassas bir şekilde 3D ortama aktarılır.

Lazer tarama sonrası elde edilen detaylı 3D verilerin kullanılabilir olaması Armatör ve tersanelerin rekabette ciddi avantaj kazanmalarını sağlar. Klasik tasarım yöntemlerinin aksine lazer tarama ve CAD modelleme gemi tadilat ve modernizasyon projelerinde zaman kazanma konusunda ciddi bir oyun değiştiricidir.

3D lazer tarama sonrası elde edilen nokta bulutu, tüm geminin ayrıntılı 3D modellerini oluşturuyoruz. Bu teknoloji sayesinde tersaneler ve Armatörler yeni geliştirmelerinin hassas bir görselleştirmesini elde ediyor. Bu da genel geminin son sürüm teknik dokümantasyonunun olmazsa olmaz tamamlayıcısıdır.

Toplantı Talebi İletişim

3D Tarama & 3D Modelleme

Toplantı Talebi

Siz de denizcilik sektöründeki tersine mühendislik yolculuğuna bizimle çıkmak isterseniz, toplantı talebi butonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.