Workhub Plaza Kat:3 Ümraniye / İstanbul
+90 262 644 04 11

Design for 3D Printing

3 Boyutlu Baskı için Tasarım

Design for 3D Printing yöntemi ile üretilecek olan ürünün sahaya girme süresini kısaltır. Ayrıca kalite ve güvenilirlikte önemli yenilikler sağlar.

Teklif Alın

Design for 3D Printing
Nedir?

Yeni bir bileşen veya ürün geliştirirken her zaman Design for 3D Printing ilkelerini göz önünde bulundurmak geleceğin üretim yöntemine hükmetmek için önemli bir adımdır. Çünkü, mevcut bileşenlerin verimli bir şekilde tasarlanıp üretildiklerini doğrulamak için analiz edilmesi de önemli sonuçlar verebilir. Belirli bir üretim süreci veya teknolojisi için tasarım yaparken, DF3D, ürün geliştirme süreci sırasında ortaya çıkan geometrik engeller, klasik üretim yöntemlerine özgü bariyerleri, ortadan kaldırarak, üretimin kolayca monte edilebilen bir şeye ya da son kullanıcı ürününe dönüştürmek ile ilgilidir.

Toplantı Talebi İletişim

Design for 3D Printing

Zebra Proje

Neden Design for 3D Printing

Daha derin bir seviyede incelendiğinde, DF3D sadece bir parçanın üretilebildiğinden emin olmak için değil, aynı zamanda parçanın minimum takım maliyetleri, düşük parça maliyetleri, hızlı çevrim hızları ile mühendisin orijinal spesifikasyonuna göre güvenilir bir şekilde üretilebildiğinden emin olmak için kullanılır. Ayrıca önemli derecede hurda oranının önüne geçer.

Design for 3D Printing Kullanım Alanları

Klasik tasarım ve seri üretim yöntemi (Mass Production) yerine artık kişiselleştirilmiş tasarım ve kişiye özel üretim (Personalized Production) kavramını daha fazla duymaya başladık. Tek ya da düşük adetli üretimler için artık 3D printer’lar kabul görmüş üretim sistemleridir. Neredeyse istediğiniz malzeme özelliklerine göre üretim yapılabilmektedir. Üstelik seri üretim yatırımı yapmadan. 3D printer’larda herşeyi üretebilirsiniz. 3D üretimlerde tek sınır tasarımın sınırlarıdır. Üretim kuralları değişirken, paralelde 3D printer’lara uygun tasarım kavramı (Design For 3D Printing) oluşmaya başladı. Bu kavram ile klasik üretim ve tasarım yöntemlerine göre uygulanan tüm sınırlamaların ortadan kalktığını hayal edin. Gelişen malzeme teknolojisi de bu kavramı günden güne güçlendiriyor.

Tasarım Sınırlarını Ortadan Kaldırın!

Teknoloji geliştikçe, ihtiyaçlar ve ürün beklentileri de değişmektedir. Mesela, kıtalar arası uçuş yapan bir yolcu uçağının minimum hafiflikte olması gerekir. Aynı zamanda sağlamlıktan ve üretim maliyetlerinden ödün vermemesi gereklidir. Bu isterler çerçevesinde bazı parçaların üretim çözümü olarak Design For 3D Printing yönteminin alışılagelmemiş tasarım çıktıları ve 3D üretim devreye girmektedir.

Bu yöntem ile:

Ürünü / makine ekipmanı sınırlar olmadan tasarlanabilir. Malzeme çeşitliliği konusunda geniş bir yelpazeden seçim yapılabilir. 2-2,5-3-5 eksenli üretimlere bağlı kalınmaz. Klasik üretim yöntemleri ile birlikte (Hibrit) ortak üretimler geçiştirilebilir. Her türlü sektörde uygulanabilir. Ucuzlatma aracıdır. Süreçleri ve maliyetleri düşürür. Düşük adetli üretimlerde kalıp, döküm, enjeksiyon, talaşlı imalar gibi süreçleri ortadan kaldırır. Ürünün hızlı üretilmesi sağlanır. İhtiyaç kadarını üretip, karbon ayak izini her zaman minimumda tutar.

Design for 3D Printing Fiyat Teklifi

Design for 3D printing hizmet fiyatlandırması, talep edilen tasarıma bağlı olarak değişmektedir.

Teklif Alın

Toplantı Talebi

Siz de Zebra Proje’de olağanüstü hız ve kalite hizmetiyle design for 3D Printing yaptırmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.