Workhub Plaza Kat:3 Ümraniye / İstanbul
+90 262 644 04 11

CMM (Koordinat Ölçüm Makinesi) ile Ölçüm

CMM ile ölçüm talepleriniz için Zebra Proje’nin engin sektör tecrübesinden ve gelişmiş mühendislik metotlarından faydalanın.

CMM Ölçüm

CMM (koordinat ölçüm makinesi) üretilen ürünlerin, 2D ve 3D CAD datalarına göre ölçülüp, karşılaştırılabildiği makinelerdir. Günümüz metroloji teknikleri arasında ürünün boyutlarını ve özelliklerini ölçmek için kullanılan en hassas cihaz CMM’ dir. Parça üzerinden ister tek bir nokta, ister bir tüm şekil ölçülebilir.

Particle element
Particle element
CMM Ölçüm

CMM Yetenekleri

Bir CMM tezgahının ölçüm yetenekleri ile pek çok parça hassas bir şekilde ölçülebilir. CMM ölçüm hizmeti almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boyut
Ürüne ait tüm boyut bilgisini hassas bir şekilde elde edebilmek için ürünün birden çok eksenini ölçme imkanı sağlar.
Açı
Ürün üzerindeki duvarlar arası ya da eksenler arası açıları ölçmek için kullanılır.
Profil
CMM tezgahı, 2D ve 3D olarak profil bilgilerinin hassas bir şekilde oluşturulmasını sağlar.
Derinlik
Parça üzerindeki farklı derinliklerin ölçümü sağlanır.
GD&T Uygulamaları
Tüm GD&T uygulamalarına cevap verebilecek seviyededir.

CMM Ölçüm Yöntemine Artan İhtiyaç

Özellikle hassas boyutsal ölçüm ve GD&T ölçümlerinde ihtiyaç duyulan CMM tezgahları ile ölçümlerin hassas ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Seri üretimlerde talep edilen seri ölçümlerde hız ve aynı metot ile ölçüm gereksinimlerinin tam olarak karşılanmasını sağlar.

CMM Tezgâhı Kullanım Alanları

Üretimin neredeyse her alanında kullanılacak donanıma sahip CMM ile: • Havacılık, savunma ve hassas mekanik endüstrilerde sıklıkla talep edilen ölçüm ve doğrulamalarda, • Sürekli seri ölçüm taleplerinde, • Bindelik değerinde hassas ölçüm durumlarında, • Tersine mühendislik çalışmalarına destek olması amacı ile kullanılabilir.

Zebra Proje