Workhub Plaza Kat:3 Ümraniye / İstanbul
+90 262 644 04 11

Silikon Kalıplama

Vacuum Casting

1970’li yıllardan beri, düşük hacimli parça imalatının en hızlı imalat yöntemlerinden biri olan silikon kalıplama, sert, şeffaf veya esnek parçalar yapmak için harika bir imalat yöntemidir. Düşük hacimli imalat, prototip yapımı ve model kopyalama gibi ihtiyaçlarda silikon kalıplama kullanılır.

Teklif Alın
Silikon Kalıplama

Silikon Kalıplama ile
5 - 100
Adet Parça Üretimi

Silikon kalıplama; yüksek kaliteli prototipler, fonksiyon testleri, konsept doğrulama ve gösterim demoları için ideal imalat yöntemidir. Akla gelebilecek her türlü sertliği ve yüzey dokusunu üretmek için yüzlerce döküm polimeri mevcuttur. Silikon kalıplama ile uygulamanıza bağlı olarak tamamen opak, yarı saydam veya tamamen şeffaf parçalar üretilebilir. Görsel prototipler, pazar testi ürünleri, kılıflar ve kapaklar, fuar ürünleri, az adetli son kullanıcı parça ihtiyaçları örnek verilebilir.

Teklif Alın
Silikon Kalıp Üretimi

Bir Kalıptan
20 - 25
Adet Parça

Şirketlerin Araştırma Geliştirme ve Ürün Geliştirme bölümleri, 3D tasarımını bitirmiş oldukları projelerinin silikon kalıp üretimi hizmeti ile tasarım doğrulama, pazar analizi ve montaj kontrolü gibi kritik kontrollerini yapabildikleri için seri üretim yatırımına girmeden önce tasarım revizesi yapabilirler. Böylelikle, yapmak zorunda olacakları kalıp revize işlemleri, hatta kalıbın yeniden yapılmasına varan kötü ihtimallerin önüne geçerek, zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerine şans tanır.

İletişim

Silikon Kalıplama
Nedir?

Silikon Kalıplama, silikon kalıplardan oluşturulmuş yüksek kaliteli prototipler veya düşük hacimli parçalar yapmak için bir imalat yöntemidir. Vacuum Casting ile üretilen parçalar, orijinal desene, yüzey detaylarına ve aslına uygunluk gösterir. Silikon kalıplama ile karmaşık ve zor geometrilere sahip kompleks parçalar üretilir.

Toplantı Talebi İletişim

Vacuum Casting

Silikon Kalıplamanın Avantajları

1. Hız: Parça özelliklerine ve hacmine bağlı olarak birkaç gün içerisinde kalıp üretimi yapılabilir.
2. Uygun Maliyet: Enjeksiyon kalıplamaya göre çok daha düşük maliyetlidir.
3. Büyük Parça Üretimi: Kullanılan ekipmanın türüne bağlı olarak, silikon kalıplama ile çok büyük parçalar üretilebilir.
4. Üstün Yüzey Kalitesi: Silikon kalıplamada vakum işlemi hava kabarcıklarını ortadan kaldırır ve malzemenin ince detayları yakalamasını sağlar. Enjeksiyon kalıplamaya göre yüzey kalitesi daha yüksektir.
5. Renk Seçenekleri: Çeşitli renk seçenekleri için reçineye renklendirici pigmentler eklenebilir.
6. Tekrarlanabilirlik: Silikon kalıplar, değiştirilmeleri gerekmeden önce yaklaşık 20-25 kez kullanılabilir.

Silikon Kalıp Üretimi

Silikon kalıplama üretimi temel olarak 3 aşamada gerçekleştirilir.

1. Master Model Üretimi: Üretilecek parçanın 3D modelinden ilk olarak master model üretimi yapılır. Master model üretimi el işçiliği, CNC ya da 3D yazıcı ile yapılabilir. Master modelin kalıba hazır olması için gerekli yüzey işlemleri yapılır ve artık master model kalıplanmaya hazırdır.
2. Kalıp Üretimi: 3D üretilen master model üzerine sıvı silikon dökülerek, modelin kalıbı alınır. Kuruduktan sonra kalıp kesilerek açılır ve kalıp çıkarılır.
3. Parça Üretimi: Silikon kalıba vakumlu ortamda talep edilen malzeme dökülerek, parça üretimi başlatılır. Silikon kalıp ile üretilen parçalara post – processing yani ardıl işlem uygulanır. Üretilen parçalar talep edilen renkte boyanabilir, desen çalışması ya da kaplama yapılabilir. Kalite kontrol uygulamalarından sonra parçalar teslimata hazır hale gelir.

Bir silikon kalıptan alınabilecek parça sayısı, parçanın geometrisine ve hacimine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda silikon kalıp erken yıpranır ve bu kalıptan alınabilecek parça sayısı azalır. Vacuum Casting yönteminde bir kalıp ile ortalama 20-25 adet parça üretilebilir. 5’ten 100’e kadar olan düşük hacimli parça üretimi ihtiyaçlarınızda hem zaman hem de maliyet avantajı açısından silikon kalıplamayı tercih etmelisiniz.

Silikon Kalıplama Hizmeti

CAD tasarımlarınıza dayalı olarak master model ve az adetli parça üretimi yapmak için eksiksiz bir anahtar teslim çözüm sunuyoruz. Sadece yüksek kaliteli kalıplar yapmakla kalmıyoruz, aynı zamanda boyama, zımparalama, tampon baskı ve daha fazlasını içeren eksiksiz bir post-processing (ardıl işlem) hizmetleri sunuyoruz. Showroom kalitesinde teşhir modelleri, mühendislik test örnekleri, son kullanıcı ürünleri ve daha fazlası için parçalar üretmenize vacuum casting hizmetimiz ile destek veriyoruz.

Silikon Kalıp Üreticileri

Zebra Proje alanında uzun yıllara dayanan uzmanlığıyla, plastik parçalarınızı en yüksek standartta, uygun maliyetli ve hızlı geri dönüşlerle üretebilir. Silikon kalıp üreten firmalar arasında tercih edilen bir marka olan Zebra Proje, silikon kalıp üreticileri arasında olağanüstü hız ve kalite hizmetiyle öne çıkmaktadır.

Silikon Kalıplama Fiyat Teklifi

Vacuum Casting ile ürettirmek istediğiniz parçaların fiyatlandırması, parça adetine, parçanın geometrisine ve kullanılacak malzemeye göre değişmektedir.

Teklif Alın

Toplantı Talebi

Siz de Zebra Proje’de olağanüstü hız ve kalite hizmetiyle silikon kalıp üretimi yaptırmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.